STUDENTKAEVA

Jaky je nej notebook pro studenty cca do 15 000

Chci notebook na stredni nevim jaky,chci aby dlouho vydrzel i kdyz vim ze to nezaruci nikdo,mate nekdo nejakej fakt super a taky aby se jeste prodaval..Diky moc­ky…

Nejlepší odpověď
Majkl95

Ahoj já chodím taky na střední a rádce Bedy mi poradil Asus Vivo tab RT :) je to takový hybrid tabletu a noťasu, můžeš tam totiž připojit klávesnici ;) je lehkej, tenkej a na zápisky atd supr :) jsou tam totiž zdarma Officy ;) jo a vydrží v pohodě celej den :) na nabíječku jde až večer když jdu na kutě :D

Zdroj: http://www.oka­y.cz/asus-vivotab-rt-tf600t-64gb-seda/

Další odpovědi
Bedy

Pokud chcete notebook opravdu jen na věci do školy, tj. psaní zápisků, vytvářen prezentací, práce v Excelu, dále pak nějaké přehrávání filmů, surfování po internetu a požadujete maximální výdrž, tak dobrou volbou jsou právě ty hybridy s Windows RT jako je třeba ten Asus VivoTab RT nebo Lenovo Yoga 11. Výhodou je i jejich poměrně nízká cena na to, že to jsou de facto ultrabooky s dotykovým displejem.

Jinak pokud to chcete i na nějaké hraní her nebo používání náročnějších aplikací, tak bych to viděl například na HP ProBook 450, který zvládne i hraní méně náročných 3D her. http://www.al­za.cz/hp-probook-450-d519229.htm

Zdroj: http://www.da­tart.cz/Ultra­book-LENOVO-IP-Yoga-11-11-6T-T30-64GB-2G-W8RT-oranzovy.html?ut­m_source=heure­ka.cz&utm_medi­um=priceindexer&ut­m_campaign=fe­ed

Dzejkob

Mrkni na odkaz. Pokud chceš v týhle cenový hladině nej notebook, hledej mezi intel core I5 procesorama (a dávej pozor na typ – většinou je to číslo za I5tkou .. třeba 3230M … občas bývá v tom čísle místo „Mka“ „Učko“ a tam má procesor snížený výkon kvůli výdrži baterie. („Mko“ je střední výkon, takže pokud chceš notebook i na nějaký hry a né jen na psaní seminárek, tak hledej „Mka“)

A pak je samozřejmně důležitá grafická karta. Obecně platí, že ADM má horší procesor než INTEL, ale zase lepší grafické karty, takže ideální stav je, mít procesor od INTELU a grafárnu od ADM, ale INTELácké grafárny mají zase dost aplikací pro optimalizování výkonu …

Osobně bych proto doporučoval tuto sestavu: Procesor: Intel Core i5 3230M – Pamět 4–8GB RAM – Grafická karta: NVIDIA GeForce GT720M 2GB …
Doplňuji:
Ale samozřejmně, že se vše odvíjí od toho, na co se bude onen notebook primárně používat. Já doporučil sestavu spíše na herní zážitky, ale pokud je v plánu na notebooku spíše dělat věci do školy, tak grafická karta tolik důležitá není a stačí bohatě interní Intel HD 4000 …

Zdroj: http://www.al­za.cz/noteboo­ky/dle-parametru/cpu/in­tel/core-i5/18851506.htm#f&pg=1&­pn=1&po=1