Kryšpín

Jaký je nájem za státní byt na Praze 5?

Paní ministryně Němcová za hnutí ANO už je líp platí za nájem v Praze 5 za byt 37 metrů 4330 Kč, je to průměr, větší, neb menší platba?
Uvedeno na ČT, dle realitního makléře je cena podhodnocena asi o 50%

Nejlepší odpověď
Muffz

novináře zastřelit nemají rozdělovat národ

Politici mají obecně možnosti zvýhodněného bydlení, o kterém se normálním lidem ani nezdá.

Další odpovědi
Kepler

malinko menší

Řekl bych o DOST menší. Za městský byt o podobné velikosti sice platím v menším městě téměř polovinu, ale to s Prahou nedá srovnávat

Drap

Jiná odpověď

.

ivzez

přiměřené

Už zase bez odkazu?!!? (Přidejte jej prosím.)

Opravdu jde o státní byt?
Měla jsem dojem, že stát už všechny byty převedl na obce.

Nelze srovnávat komerční pronájem s pronájmem obecních bytů.

Částka 4.330 Kč za 37 m2 znamená ±117 Kč za 1 m2,
což je u obecních bytů reálná částka.

V družstevních bytech bez ústředního topení vyjde bydlení ještě
levněji. V Praze platím za družstevní byt (45 m2) nájemné 2.203 Kč
měsíčně. V částce je zahrnut nájem + služby spojené s bydlením
(záloha na vodné a stočné, údržba společných prostor domu, fond
oprav, odpad, výtah, …)
Za energie, v nichž mám i topení, dám další ± 2.000 Kč měsíčně.

__________

K doplnění otázky:
Realitní makléř srovnává s komerčně pronajímanými byty,
nikoliv s byty obecními.

Za obecní byt je nájemné 117 Kč za 1 m2 přiměřené.