redhead

Jaký je minimální výdělek v ČR za hodinu?

Nejlepší odpověď
brillant

Jestliže bude stanovena mzda jako hodinová, pak je minimální mzda 48,10 korun za hodinu. Pokud bude stanovena jako měsíční, pak jde o částku 8000 korun za měsíc.

Další odpovědi
hanulka11

48,10 Kč

Drap

Minimální mzda v r. 2012

Oproti původním záměrům zvýšit mzdu cca o 400 – 500 Kč, se vláda nakonec usnesla, že minimální mzda zůstává i v roce 2012 beze změny.
Výše minimální mzdy a její vývoj

Zatímco ještě před pár lety bývalo zvykem, že minimální mzda rostla každoročně (v r. 2006 dokonce dvakrát), od r. 2007 se minimální mzda nezměnila už 5 let a i po 1. 1. 2012 bude nadále činit 8.000 Kč měsíčně nebo 48,10 Kč za hodinu. Rozhodnutí vlády je konečné. Schvalování minimální mzdy je plně v její kompetenci a nemusí být schvalováno v poslanecké sněmovně parlamentu. Pro zachování výše minimální mzdy se vláda rozhodla proto, že by přineslo zvýšení nákladů na práci a zaměstnavatelé by mohli více propouštět zaměstnance s nízkou kvalifikací, kteří by v současné hospodářské situaci obtížně hledali uplatnění.

M.

Někde i nic.