mfmf

Jaký je minimální počet řidičů v autobuse na dálkovou jízdu (ČR-Chorvatsko)?

Nejlepší odpověď
Kepler

Na to, aby byly dodrženy předepsané přestávky v řízení, stačí 2 řidiči.

Další odpovědi
Edison

Stačí jeden. Jen se cesta přiměřeně prodlouží.

aliendrone

Stačí jeden, ale cesta se ani o milimetr NEPRODLOUŽÍ. Jen to doražení do cíle bude déle trvat kvůli povinným řidičovým přestávkám. Edison nám už ZASE vytváří nějaké časoprostorové anomálie, chlívák! On je nějak do těch distorzí zamilovaný nebo co… ;) :D :D

(V Keplerem zmiňovaném případě se počítá nepřetržitá jízda, kdy se řidiči za volantem střídají, což ale není nezbytné, jakkoliv pochopitelně běžné – čas je DRAHÝ!)

cukrar

Stačí teoreticky jeden, ale jak správně píše Edison, „Stačí jeden. Jen se cesta přiměřeně prodlouží“ o čas. Což je drahé. Takže na klidnou a rychlou jízdu stačí dva. Taky je důležité, zdali myslíte sever, či jih Charvatska.