Bořek Dvořák

Jaký je minimální počet kreditů k postupu do II. semestru- Polytechnika Jihlava?

Ahoj studenti nebo absolventi Polytechniky v Jihlavě, prosím o info, kolik je třeba min. kreditů k postupu do zimáku?
Prvák, cestovní ruch, denně.

Díky za info, v ISu jsem to nenašel a nerad bych dráždil touto otázkou paní na studijním 😁

Jaký je minimální počet kreditů k postupu do II. semestru- Polytechnika Jihlava

Nejlepší odpověď
annas

Projděte si informace Vysoké školy polytechnické Jihlava

https://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:FMshd5XX94wJ:­https://www.vspj­.cz/soubory/dow­nload/id/5378+&­cd=2&hl=cs&ct=clnk&gl=cz
Průvodce studiem

Doporučený studijní plán

"Doporučený studijní plán vám také doporučuje získat 30 kreditů za semestr, abyste dostudovali za 3 roky (včetně praxe). Ani tohoto se však nemusíte striktně držet.

Co je však nezbytně nutné respektovat (ale samozřejmě podmínek je více), je následující ustanovení Studijního a zkušebního řádu VŠPJ (článek 12): «Do druhého semestru studia se mohou zapsat pouze studenti, kteří za první semestr studia získali alespoň 15 kreditů. Do třetího a vyšších semestrů studia se mohou zapsat pouze studenti, kteří ve dvou po sobě jdoucích semestrech získali celkem alespoň 40 kreditů.»

Tedy za první semestr musíte získat alespoň 15 kreditů, za každé dva semestry za sebou pak vždy min. 40 kreditů, jinak vám bude studium ukončeno.

Zapisovat předměty do dalšího semestru je nutné vždy při vědomí tohoto pravidla, zároveň musíte dopředu počítat s tím (jedná se totiž jen o úspěšně získané kredity), že se vám samozřejmě nemusí pokaždé podařit úspěšné ukončení všech předmětů.

Pokud byste si např. v prvním semestru zapsali předměty s celkovým součtem pouze 18 kreditů a nepodařilo se vám úspěšně ukončit jeden předmět, který má 4 kredity získáte tedy za první semestr pouze 14 kreditů a nemáte nárok na postup do dalšího semestru (tedy jinými slovy: bude vám ukončeno studium). Toto jsou základní pravidla hry kreditního systému, který musíte respektovat. atd. "

Další odpovědi
ivzez

Že by student VŠ nedokázal na webu své školy vyhledat
Studijní a zkušební řád ( https://www.vspj­.cz/skola/vni­trni-predpisy/stah­nout/popis/stu­dijn%C3%AD/typ/­4/soubor/1585 )?

Případně vyhledat „Nejčastější otázky“, napsat ( studijni@vspj.cz )
nebo zavolat (567 141 181) na studijní oddělení?

Je to 30 kreditů, najít odpověď trvalo pár vteřin…

Kelt

Informuje se na webu školy nebo se zeptej svých spolužáků. Nebo si počkej až budete zahajovat školu v novém školním roce a někdo řekne: Studenti II. semestru za mnou. Když řeknou " Dvořáku, co tady lezeš", tak poznáš, že máš kreditů málo .

Bořek Dvořák

Díky Annas, hledání jehel v kupce sena není moji silnou stránkou. Hledal jsem to v IS v záložce studium. díky za pomoc!

annas

Není zač.