Gami.Pet

Jaký je mezi tím rozdíl?

Právě počítám fyziku a mám tam:
0,2mΩ(ohm) a 5,0MΩ -jaký je rozdíl mezi malým m a velkým M??
Zmátlo mě to, díky :)
Doplňuji:
Jo jsou to převody na ohmy :D

Nejlepší odpověď
Emefej

Rozdíl je nepatrný, m značí mili, M značí mega. Význam předpon si najdi.

Další odpovědi
Kelt

Jednotky jsou násobky 10, nebo řádu deset, malé m – mili, tisícina, M velké – Mega milion částí. Tedy 5 megaomů a 0,2 miliohmů.

Mozeq

0,2mΩ je v miliohmech a 5,0MΩ je v megaohmech…
tj MΩ=10na6 a mΩ=10na-3

Gami.Pet

Tak ted jste mě úplně domátli a nechápu už vůbec nic :D já v sešitě malé m kolik to má nemám, mám jen velké M

Gami.Pet

Emefej, bude to ale i tak krát 1000?? Mám to napsané v sešitě ale mám tam jen velké M

Gami.Pet

ee teda ne 1000 ale 1 000 000