KlárkaT

Jaký je mezi tím rozdíl?

Dobrý den, prosím vás jaký je rozdíl mezi krokodýlem, aligátorem a kajmanem? Mně přijdou všichni stejní
Doplňuji:
Děkuji za odpovědí :)

Nejlepší odpověď
quentos

Aligátor a kajman jsou dva různé biologické rody z téže čeledi (čeleď aligátorovití). Krokodýl je jiná čeleď (čeleď krokodýlovití), má delší a ostřejší čenich. Více zde: http://www.e-planeta.cz/ar­chiv_clanku/kro­kodyl-aligator-kajman

Další odpovědi
anonym

A to ti ještě chybí gaviál aj. Tady máš základní popisy a k tomu si najdeš vše potřebné. www.krokodyli­.cz/druhy-krokodylu.php
Kdybys chtěla bezva tip na prázdninový výlet, v Protivíně je Krokodýlí ZOO, mají tam mnoho druhů a perfektní výklad. A v Jižních Čechách je krásně!
Doplňuji:
www.krokodyli­zoo.cz/

Werwolfo

Laicky je můžeš odlišit takto:
Když krokodýl zavře tlamu, koukají mu, na rozdíl od aligátora, poměrně hodně zuby :D A kajman je zase o dost menší.