Lgee

Jaký je mezi těmito státními zřízenimi rozdíl?

Monokracie (tedy forma státu (vlády), ve kterém je držitelem neomezené moci jednotlivec)
A mezi diktaturou? Diktatura je autoritativní (nedemokratická) forma vlády, ve které je politická moc je držena diktátorem

Odpovědi
aliendrone

Není to až tak stejné, diktarura NEMUSÍ být monokracií (autokracií), může se jednat i o vládoucí skupinu (tedy nikoliv o jedno diktátora) Typickým příkladem jsou latinskoamerické vojenské junty.

Edison

Spíše, než monokracie je autokarcie. A ani diktatura není vždy k zahození. Ve starém Římě to byl legitimní způsob vládnutí za určitých okolností.