Standaa

Jaký je lepší slovosled?

Jaký je správný slovosled? A proč?

„… je skupina lidí, kteří ve společnosti mají stejné třídní postavení“

„… je skupina lidí, kteří mají ve společnosti stejné třídní postavení“

Nejlepší odpověď
annas

Slovosled v češtině je celkem volný, ale přesto existují určitá pravidla. Nebudu je všechna uvádět.

Jedním z nich je aktuální členění větné, to znamená, že vycházíme z toho, co známe, k tomu co se dovíme – od východiska k jádru Může to být i naopak, ale to není tento případ.

Část věty … je skupina lidí, na ni navazuje VV přívlastková – co je ve větě podmětem?

Podmět a přísudek tvoří základní větnou dvojici – jde o tzv. větnou sounáležitost, takže podmět – přísudek – předmět nebo ostatní větné členy tvoří základní typ slovosledu.

Určitě si vyberete správnou variantu.

Víte dobře, že vypracování DÚ je důvodem k nahlášení, jak se často stává.

Další odpovědi
setapouch

Já bych zvolil třetí variantu.