leporela22

jaky je lepší sinusový výstup?

jaký je lepší výstupní sinusový výkon 5×15W nebo 2×90W a jaké je lepší v praxi kolika kanálové ?
A ještě jaká je nejdůležitější informace u zesilovačů výstup nebo decibely ?
Doplňuji:
samozřejmě jsem myslel zesilovač zapoměl jsem to doplnit

Odpovědi
asdgbfgtzhfr

Snad záleží na tom, na co to chceš, ne? Já bych šel do 5*15W a dal si repráky okolo.

mosoj

Sinus výkon ve watech je opravdový elektrický výkon reprosoustav. Decibely uvádějí akustický tlak v určité vzdálenosti od reprobedny !!

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-prevedu-vykon-reproduktoru-ve-wattech-na-hlasitost-v-decibelech
Doplňuji:
Ještě se někdy uvádí akustický výkon ve W. To není výkon sinus ve Watech !

Akustický výkon reproduktoru uváděný ve watech nelze matematicky jednoduše převést na akustický tlak v dB. Akustický tlak závisí na prostředí poslechu a vzdálenosti od reproduktoru. Pokud někde výrobce uvádí vedle akustického výkonu reproduktoru ve W ještě akustický tlak v dB. Je to vyjádření podle nějaké normy, kde jsou definované podmínky, prostředí a vzdálenost od reproduktoru !!

Jediné co lze s jistotou říct ( a to ještě záleží v jaké je to normě vyjádřené ) je akustický výkon reproduktoru ve W.
Akustický výkon reproduktoru se nerovná elektrickému výkonu ( sinus) zesilovače !!

Dochy

Pardon, ale meleš to dohromady. U zesilovače bude výstupní výkon a ty decibely duplicitní informace. Čím víc W tím víc dB. Nemá slysl řešit co je důležitější. Pokud to bude komplet i s bednama, pak je to o něčem jiném a podstatnější jsou ty dB.
Jestli 5× nebo 2× musíš rozhodnout podle toho, k čemu to budeš mít připojené a kde to budeš mít.

Hlada

Pětikanálový zvuk je obecně lepší. Aby ale vznikl prostorový zvuk, mnohem víc záleží na akustické úpravě místnosti, takže nelze jednoznačně rozhodnout.
Pokud se budeme bavit o sinusovém výkonu, tak pro slušnou hlasitost v obytné místnosti stačí výkon několika wattů. Pro porovnání viz výkony hudebních aparatur. Tam je svět ještě v pořádku.
U zesilovačů se v decibelech udává odstup signál/šum. Píše se se záporným znaménkem. Je odvozený z dekadického logaritmu, např. –80 dB = 1 : 10 000. Čím větší, tím lepší.