Jaký je lepší předkrm? Polévka nebo salát?

za týden příde náštěva

Nejlepší odpověď
tom004

V tom horku,bych jako předrm,volil také salát.A polév­ka,není předkrm,ale součást,hlavní­ho jídla.

Další odpovědi
dědapetr

Salát jako předkrm není špatný,ale polévka je součást hlavního jídla.Polévky se dají dělat i studené pokud bude venku vedro.Naši předci říkávali polévka je grunt a maso je špunt.

arygnoc

polévka ani salát NEJSOU předkrm, nýbrž součástí menu.

předkrm je něco malého před hlavním jídlem – drobný chlebíček, toust, slané pečivo, malá topinka, ale třeba i zapečená cuketa, fileta (prostě nesmí zasytit, jenom nabudit žaludek ke produkci šťáv).

Berušinka

Vzhledem k tomu hroznému počasí bych dala spíš salát – jako takové osvěžení.
Pořádnou polévku spíš na zimu.
Doplňuji:
arygnoc máš pravdu, ale v tomto případě bych neřešila, co je předkrm a součást hl. jídla =)

anonym

Naši jižní sousedé už to mají dávno vyřešené.
Měl jsem v Budapešti v hotelu ovocnou studenou polévku a po počátečním nezvyku, mohu jen doporučit.
Výborná a nijak nevadila s následným hlavním chodem.
P.S. Číňané jedí polévky na závěr menu.

hanulka11

udělala jsem dnes rajčata s mozzarelou a bazalkou

je to lehké -každému pár koleček jen na chuť

v horku ani polévku dělat nemusíš

nebo můžeš udělat tzazziki s kouskem sezamové veky je to osvěžujíci předkrm