Jaký je koeficient 14% u dph?

Jaký je koeficient u 14% dph?

Nejlepší odpověď
Hykam

Michal Kole: zjednodušeně se cena bez DPH vynásobí 1,14 a máme cenu s DPH

Pokud chceme vypočítat DPH vynásobíme cenu bez PDH 0,14 a máme pouze DPH

Další odpovědi
fablen

nový koeficient pro sníženou sazbu je 0,1228
(14:114)

mosoj

Kde berete tu jistotu. Koieficient je dán zákonem. Jaký je ten nový nevím, až to budu potřebovat najdu si ho, ale starý je zde !

Posuďte sami jak se liší od vašich výpočtů !!
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/cena-bez-dph-vypocet

Správnou odpověď poskytuje Dandi !!

Michal Kole

Vezme se cena BEZ DPH ta se vydělí 100 vynásobí 14 a toto číslo se přičte k ceně bez DPH a možná i zaokrouhlí, nejčastěji směrem nahorů.

Hykan: taky řešení, já moc koeficienty nemám rád, protože raději vím, z čeho je koeficient odvozen.

Na ZŠ po nás chtěli, abychom si všechny vzorečky z matematiky nebo fyziky pamatovali a uměli je nazpamět.

Na střední škole zase chtěli,abychom si uměli vzoreček buď najít nebo lépe odvodit z nějakého „základního“ vzorce a uměli si vyjádřit neznámou ze vzorce nebo ještě častěji dostat do jednoho albegraického často lomeného výrazu více vzorců