Mirdas

Jaký je jejich plat ?

V nemocnici jsem viděl velice namáhavou práci takzvaného pomocného personálu, to jest sanitář, sanitářka ( tím nezapomínám na ostatní, ba naopak ).
Zřejmě jejich ohodnocení nebude nějak bohužel velké a i všude stejné, ale máte přehled kolik za svou těžkou práci měsíčně berou ?

Nejlepší odpověď
anonym

cca 1,5–2 -násobek minimální mzdy.

Další odpovědi
zzzzz

Sanitář
je ta nejnižší zdravotnická profese. Stačí k ní kurz a základní vzdělání. jejich mzda je často minimální. Nepečují o pacienta přímo, většinou jen rozdávají jídlo, ukládají věci do šatny atd. V Praze bude mít klidně i 15.000 ale jinde tak do 10.000kč.

Ošetřovatel
je nad sanitářem, ten pečuje o pacienta, myje ho, krmí, ošetřuje pod dohledem. Jeho mzda je o cca 10% vyšší. Vzdělání je učební obor ošetřovatelství, nebo jiný a kurz.

Zdravotní asistent
je nad ošetřovatelem, vzdělání střední s maturitou, v podstatě je to zdravotní sestra, ale nemá odznak, pracuje pod dohledem.

Těch pomocných personálů je víc:-))

zjentek

14 brutto
http://www.pla­ty.cz/platy/zdra­votnictvi-a-socialni-pece/sanitar
..je to brutus :o