rtepp

jaký je interval výměny mot. oleje u ford fusion

Doplňuji:
benzín

Odpovědi
anonym

Benzín, nafta?
Přesnou odpověď nalezneš v návodu na údržbu svého auta, kterou zpracoval výrobce.
Moderní motorové oleje, záleží podle druhu mot. oleje, ale snesou delší výměnné lhůty.

Pantata

Bězný interval u benzínových motorů je 20000 km.

mosoj

Běžný interval výměny motorového oleje u novějších aut je 15 000–20 000 km. Některé značky mají i vyší ale za podmínky použidí tzv oleje který mimo značky nese i označení long live.

franku

Polosyntetický olej se mění po cca 10–12 000km,plná syntetika se mění po cca 15–18 000km a speciální oleje i po více než 20 000km.Taky záleží v jakém stavu je motor.