Avatar uživatele
JohankaDl

Jaký je ideální radiátor do koupelny?

Renovujeme koupelnu a rádi bychom vyměnili radiátor, máte někdo nějaká doporučení? Díky

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3733 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Nezáleží na tvaru, ale na výkonu. Pokud stačí výkon, je ideální žebřík.Eventuelně podle prostorových dispozic ho lze doplnit i dalším radiátorem.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Ten co hřeje. Pokud výkonově stačí je ideální žebřík.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
LubosHa

Do koupelny mi přijde ideální klasický žebřík, především kvůli věšení ručníků, atp. Shodou okolností jsem včera koukal taky po nějakým „topenářským vybavení“ do baráku a narazil jsem na slušnou slevu, takže třeba i ušetříte http://www.to­penilevne.cz/kou­pelnovy-radiator-thermal-k-450-960-akce-ter-p3160/ :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lorrien

Jednoznačně žebřík + pokud děláte i podlahu, navrhuji podlahové topení, do koupelny je skvělé :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
klob1

Nejlépe to přesně spočítat, okolnosti, vlivy.
Tak dávají se žebříčkové, dají se lehce i vyrobit. Ale můžeš mít i Korádo, nebo jiný.
Pak s nákupem nemám problém. nechodím kupovat mám své dodavatele cena od výrobce nižší až o 50%. Třeba Korádo cena z jejich stránek přímo, snížená o procenta. Takže barák komplet výměna radiátorů. By přišla u jednoho 55tis u druhého 45tis a třetí, ty rozměry nevede, že ani zakázkově vyrobit v těch rozměrech není možné. A mě to přímo dovezli až k baráku za 27tis.tedy s tím, že jen nebyli jen radiátory.
Dokonce oběhové čerpadlo místo 8tisíc za 3600kč
Takže pokud jste někdo Východních Čech, seženu není problém. materiál elektro, voda, topení, plyn, díly auta.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Michálek1245

Ono se to takhle dá těžko vypočítat, když člověk nezná výkon celé topné soustavy. Ono stačí vyměnit třeba směšovací ventil se servopohonem a najednou vám stačí fakt o dost menší radiátor, respektive radiátor s nižším výkonem. Na druhou stranu ty žebříky, které se tam dávají, dnes už fungují i tak dost ekologicky a nepřetápí zbytečně. Jen doporučuji žebřík s termostatickou hlavicí. Ale to je dneska snad už základ.

Nový příspěvek