JohankaDl

Jaký je ideální radiátor do koupelny?

Renovujeme koupelnu a rádi bychom vyměnili radiátor, máte někdo nějaká doporučení? Díky

Nejlepší odpověď
Drap

Nezáleží na tvaru, ale na výkonu. Pokud stačí výkon, je ideální žebřík.Eventuelně podle prostorových dispozic ho lze doplnit i dalším radiátorem.

Další odpovědi
mosoj

Ten co hřeje. Pokud výkonově stačí je ideální žebřík.

LubosHa

Do koupelny mi přijde ideální klasický žebřík, především kvůli věšení ručníků, atp. Shodou okolností jsem včera koukal taky po nějakým „topenářským vybavení“ do baráku a narazil jsem na slušnou slevu, takže třeba i ušetříte http://www.to­penilevne.cz/kou­pelnovy-radiator-thermal-k-450-960-akce-ter-p3160/ :)

Lorrien

Jednoznačně žebřík + pokud děláte i podlahu, navrhuji podlahové topení, do koupelny je skvělé :)

klob1

Nejlépe to přesně spočítat, okolnosti, vlivy.
Tak dávají se žebříčkové, dají se lehce i vyrobit. Ale můžeš mít i Korádo, nebo jiný.
Pak s nákupem nemám problém. nechodím kupovat mám své dodavatele cena od výrobce nižší až o 50%. Třeba Korádo cena z jejich stránek přímo, snížená o procenta. Takže barák komplet výměna radiátorů. By přišla u jednoho 55tis u druhého 45tis a třetí, ty rozměry nevede, že ani zakázkově vyrobit v těch rozměrech není možné. A mě to přímo dovezli až k baráku za 27tis.tedy s tím, že jen nebyli jen radiátory.
Dokonce oběhové čerpadlo místo 8tisíc za 3600kč
Takže pokud jste někdo Východních Čech, seženu není problém. materiál elektro, voda, topení, plyn, díly auta.

Michálek1245

Ono se to takhle dá těžko vypočítat, když člověk nezná výkon celé topné soustavy. Ono stačí vyměnit třeba směšovací ventil se servopohonem a najednou vám stačí fakt o dost menší radiátor, respektive radiátor s nižším výkonem. Na druhou stranu ty žebříky, které se tam dávají, dnes už fungují i tak dost ekologicky a nepřetápí zbytečně. Jen doporučuji žebřík s termostatickou hlavicí. Ale to je dneska snad už základ.