Rokio

Jaký je hlavní důvod zřizování open office, tedy otevřených kanceláří?

Nejlepší odpověď
marci1

Otevřené prostory kanceláří měly původně vytvářet pocit kamarádství, posílit týmovou práci a podpořit otevřené sdílení nápadů mezi kolegy, kteří byli po celá desetiletí uzavření ve svých buňkách. Ukázalo se ale, že open-space je špatný pro produktivitu, kdy jsou zaměstnanci každé tři minuty vyrušeni celou škálou rozptylujících věcí. 🙂

https://www.ty­den.cz/rubriky/re­lax/ostatni/o­tevrene-kancelare-nevyhovuji-nikomu-nahradi-je-kafelare_449309­.html

Další odpovědi
Edison

Psychologie. Odborníci dávno přišli na to, že když na sebe pracovníci viděj, spíše pracují, méně opouštějí své pracoviště a tak dále.

ivzez

Úspory.
Náklady na otevřené kanceláře jsou nižší než na uzavřené.

Ovšem je otázka, jsetli se to zaměstnavatelům vyplatí,
protože v otevřených kancelářích zaměstnanci často pracují
ve stresu, takže pracovní výkon rychle klesá.

Podle mne je to šetření na nesprávném místě.
_______

Doplňuji:

Dochy (viz diskuzi) má pravdu, pro otevřené kanceláře
se používá název open space (otevřený prostor).
Open Office je název kancelářského balíku (SW).

ten který je

Dnes už se od tohoto systému upouští.V kan­celářských prostorách jsou dnes někde zřizovány relaxační místa,kde mohou zaměstnanci relaxovat např.ve fitness nebo v hudebních zkušebnách.

Tw!st

Je to skvělá věc pro freelancery, kteří bojují s prokrastinací.

Dochy

Dokážu si představit situace kdy open space má své místo… Pro týmy, kde spolu lidé musejí pořád komunikovat, kde potřebují mít přehled o práci ostatních v týmu. Ale pro spoustu lidí to bude spíš nepříjemné… Mám pocit že nedávno pojem „open space“ sloužil jako zaklínadlo pro „musí to být moderní, úspěšný, free a cool a in…“ ale on to rozhodně není lék na všechno.

Ve spoustě případů se lidé budou jen navzájem rušit a štvát a budou se cítit pod zbytečným tlakem.

Dochy

Open office je kancalářský SW, to na co se ptáš se obvykle označuje „open space“.

ivzez

Proč to nenapíšete jako normální odpověď?

Dochy

Protože to není odpověď na otázku 😉 A z otázky je jasné na co se Rokio ptá…
Jen jsem musel reagovat vzhledem k té smršti co se mi prohnala hlavou když jsem otázku četl a při čtení druhé poloviny se úplně změnil smysl 😉