jirka F

Jaký je emocionální rozdíl mezi těmito pozdravy?

Nazdar,ahoj nebo čau.

Nejlepší odpověď
annas

Nazdar – přátelský pozdrav, používá se i přio nastoupené jednotce vojáků, sportovců, klerý má český původ – na zdar .ND… vysvětlení najdete v archivu.

Ahoj – původně pozdrav náímořnický, kdysi byl nejvíc rozšířený mezi mladými, dnes je to běžný pozdrav.

Čau je výraz slangový, italský původ, synonymum pro ahoj i nazdar. Kdysi se víc používal při loučení, dnes i při setkání, řekla bych, že víc mezi mladými.

Záleží na tom, co myslíte výrazem emocionální. Podle intonace je možné poznat, zda se dotyční znají – kterýkoliv pozdrav hude znít jinak, než to bude u méně známých. .

Další odpovědi
Kelt

Záleží na tónu, jak se pozdrav řekne. Když řeknu místo Dobrý den – Čert tě vem , tak to není moc příjemné. A samozřejmě nějaký představitel nebude zdravit vojáky takto: Ahoj, vojáci. Nebo čau , vojáci. Ale Nazdar – vojáci, Zdar pane prezidente.