Anet94

Jaký je ekvivalent spojení „starý mládenec“ pro ženu?

Nejlepší odpověď
Arne1

Stará panna

Další odpovědi
klumprt

Asi stará panna. V současné době pro tento styl života existuje i unisex pojem „singles“.
Zajímavé je, že zatímco starý mládenec je pojem vnímaný vcelku pozitivně, jako chlapík, který žije sám, může do hospody chodit, karty mastit, pivo pít, tak naproti tomu pojem stará panna je vnímán spíše negativně, jako žena, která zřejmě nebyla dostatečně atraktivní (rozuměj: je hnusná nebo pitomá), aby si dovedla sehnat muže, který by byl svolný ke společnému zahnízdění.
Myslím, že genderoví vědátoři by s tím měli něco udělat. 🙂

marci1

Stará panna. Pro současné ženy, které nikdy nebyly vdané, se doporučuje užívat v angličtině termín single a tento výraz přešel i do češtiny. 🙂
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Star%C3%A1_pan­na