Vitolko

Jaký je důvod zvolení tématu bakalářské práce?

Ahoj,

jaký je dobrý důvod pro zvolení kontkrétního tématu bakalářské práce? Pamatuji si, že nám ve škole říkali, že odůvodnit téma tím, že „je to pro mě zajímavé, toto téma mě baví“ není dostatečně dobrý důvod. Ideálně by to prý mělo být to, že „téma nebylo doposud nikým dostatečně zpracované“. Jenže co když budu psát o Olympiádě 1936 v souvislosti s nacistickou propagandou, což je téma, na které už bylo napsáno pár knížek? Co jiného než, že mě zajímá sport a historie k důvodu zvolení napsat?

Díky!

Nejlepší odpověď
Edison

Důvodem může být vytvoření díla z jiného úhlu pohledu, zpracování dosud nepublikovaných dokumentů a podobně, co?

Nebo tak něco… To, že to musí být něčím nové je vcelku jasné a je potřeba to nové v práci vypíchnout zmínit co, nebo v čem je nová.

Další odpovědi
aliendrone

V bakalářské práci nejde primárně o to, co tě baví, nýbrž o prokázání svých schopností v daném oboru, ideálně by měla přinášet nové poznatky, popřípadě alespoň nové úhly pohledu, jak píše Edison.

To, že zpapouškuješ něco, co už bylo x-krát omleto a nepřináší něco nového nic o tvých schopnostech nevypovídá, spíš o jejich nedostatku. :) ;)

ivzez

Přece ten, který Vás k výběru tématu skutečně
vedl → nemá smysl vymýšlet něco jiného.