Hufnágl

Jaký je důvod, že nejsou osvětleny i přední RZ?

Nejlepší odpověď
Kepler

Protože delikventi v autech se sledují převážně zezadu (policejní auta, radary s foťákem, atd.). Navíc by bylo těžké přečíst RZ proti hlavním reflektorům, i kdyby byly RZ nasvícené.

Další odpovědi
orwell

Jak píše Kepler ve 2. větě, dívat se mezi přední světlomety protijedoucího auta v noci = oslnění se všemi důsledky. Přečíst RZ mezi nimi – nemožné.

cochee

Řečené je, mimochodem, také logickým důvodem, proč v USA vesměs není zákonem vyžadována přední RZ. Málokdy je tam k vidění.