Altair-AC

Jaký je důvod mytí se ráno? Nestačí to jen jednou denně večer?

Někdo se sprchuje nebo myje ráno i večer, tak to nechápu, když stačí večer. To to holky baví?

Doplňuji já se třeba nepotim

Nejlepší odpověď
zjentek

V životě jsem na vlastní kůži zažil i doby, kdy se šetřilo zdroji a to se koupel brala dle formátu Bohuša z dědictví- v sobotu! Dnes se zdroji neskutečně plýtvá, furt se čvachtáme v lázni a přitom vůbec nemakáme. Socialismus na nás a ekologické pohromy! A taky že jo…

Á propóóós, voda nás neovoňňá, od vonění máme různý voňky.

Další odpovědi
quentos

Některým prasatům to stačí. Normální člověk se potí i v noci, takže se toho potu ráno rád zbaví.

anonym

Holka sice nejsem, ale také preferuji sprchu ráno. V noci se občas dost zpotím, tudíž to pro mě není ani otázka volby. Nicméně z logiky věci – umýt se chci ráno, abych nesmrděl mezi lidmi, večer to už je jedno – to si jen jdu lehnout a spát.

Danina65

S paní dr kožní jsme toto diskutovaly, a ona se mě ptala, kolikrát se koupali moje prarodiče, kolikrát moje rodiče a kolikrát já, myšleno týdně. Lidé v ordinaci jí přibývají a ona ranní a večerní sprchu zatracuje.Pokud se používají mýdla a gely, pak říká, že jde o týrání kůže.Večer ji umyjeme a ona se přes noc snaží vytvořit svoji vlastní mikroflóru, kterou jí ráno opět sebereme. Těžko tento názor aplikovat na manuálně pracující lidí, kteří se večer opravdu umažou a je nutné se pořádně umýt.Ale jinak sprchovat co nejméně, pouze vodou, příslušné partie mýt mýdlem či gelem. Nevím, nakolik tento názor jste schopni přijmout, ale myslím si, že takové to všeho s mírou není špatné.

Kelt

O hygieně asi nikdo nepochybuje, jak je důležitá. Je ale rozdíl, pokud musíte být v práci v 9:00 nebo v 5:00. Určitě se více lidí sprchuje kolem 7 než kolem 4 hodiny.

Muffz

Já se sprchuji každé ráno a večer podle toho, jak se zpotím. Přes noc se mi zamastí vlasy, proto si je musím každé ráno mýt. No a když už jsem v tom sprcháči a umývám si hlavu, tak se umyju rovnou celý.

Taky si pamatuju koupání jednou týdně v neděli večer, ještě se sestrou v jedné vaně, ať se ušetří. Teď už si to nedokážu představit.

lota

Sprchu mám raději ráno než večer. Ale mytí obličeje nebo rukou po ránu asi dělám hlavně pro ten pocit.:-) Osvěží to, probudí.

quentos

„Já se třeba nepotim.“ – Potí se každej, tudíž seš buď prase (to se opravdu nepotí, má jiný systém chlazení), nebo mimozemšťan…

quentos

Někoho zas baví dělat stále tytéž blbé chyby, aby měli moderátoři co dělat. (Vím, že to děláš naschvál, z toho se nevykroutíš. Ale shazuješ tím akorát sám sebe…)