Pomík

Jaký je drahý kámen na korunovačních klenotech ???

........zase ta křížovka…
4 písmena – 2. je P
Děkuju…

Nejlepší odpověď
Lucijej

Já jsem našla tohle:
Tvoří je tři skupiny. První je zastoupena červenými kameny, kterých je 57 kusů, druhou skupinu tvoří kameny modré, těch je 32 kusů a nakonec poslední skupina kamenů zelených v počtu 30 kusů.Kameny červené jsou rubín a spinely, modré jsou safíry a poslední skupina jsou zelené smaragdy. Pokud jde o velikosti drahokamů, pak snesou bez jakékoli pochybnosti srovnání s jinými korunovačními klenoty ostatních států. Důkazem toho je nejen jejich krása, ale i jejich velikost, která je úctyhodná. Šest z nich patří mezi deset největších drahokamů na světě.

Tak teda nevím, co si z toho vybereš :)
Doplňuji:
Ale podle tajenky to sedí na ten opál :)

Zdroj: http://herold­.ujancaku.net/he­rold-clanky/files/0fe2d183­f31fe731ebd9f44dd0198a­4e-29.html

Další odpovědi
ReHu

Opál? Ale jestli je na kor.klenotech., nevím :)