Stařík2

Jaký je dosah škodlivého záření antén operátorů na střechách domů? Myšleno do stran a dolů.

Jsou lidé ve vyšších patrech více ohroženi, nebo v nižších patrech a dole je záření z okolních domů, jiných antén operátorů aj., např. GSM 900MHz, UMTS. GSM 1800 MHz, CDMA a jiných mikrovlnných zářičů na střechách? Dá se říci, že je někdo nahoře v bytě pod střechou více ohrožen než např dole v bytě v panelovém domě?

Původní neotázka
Jaký je dosah škodlivého záření antén operátorů na střechách domů.Myšleno do stran a dolů.

Nejlepší odpověď
Kepler

Nejsem si vědom, že by jakékoliv vlnové délky používané v radiokomunikaci byly nějak škodlivé. O tom kolují jen zatím nepotvrzené spekulace. Mají řádově nižší energii, než infračervené vlnění a to taky nikomu neškodí, pokud se člověk nedostane rovnou do IR pece s obrovským výkonem (tam by se upekl). To ze sluníčka neškodí, spíš je blahodárné.

Další odpovědi
Drap

Ty jsi naměřil, nebo jinak zjistila nějaké škodlivé záření? To by mne zajímalo. Napiš mi to prosím.

Mc Merkurion

… nesmíš taky všemu věřit …

mosoj

Bude ti více teplo. Budeš jako v mikrovlnce a ještě ušetříš za topení.
Frekvence elmag. záření v mikrovlnce je 2500 Mhz.

zjentek

Mosoii, 2450!

Kepler

🙂