Elizabetha

Jaký je divx?

co je to divx a jaké jsou jeho přednosti?Je výhodou si ho nainstalovat?

Odpovědi
anonym

není to nezbytně nutné, pro účely enkodování videa byl vždy vhodnější xvid než divx kodek, a dnes už ani ten není na výsluní (převálcoval ho kvalitativně x264)

samozřejmě pokud chcete přehrát film v tomto formátu nepotřebujete nic stahovat z webu divx.com … stačí vám k tomu univerzální nástroje typu ffdshow které jsou obsaženy v tzv balících kodeků (codec pack) například v tomto – http://www.slu­necnice.cz/sw/cccp/ pokud máte nějaký podobný balík kodeků, nebo používáte „vlc media player“ přehrávač pak žádný další „divx“ nepotřebujete