Smack

Jaké je datum úmrtí Ježíše Krista?

Nejlepší odpověď
annas

"Známe přesné datum Ježíšovy smrti, tvrdí vědci

Ježíš zemřel v pátek 3. dubna roku 33.

V ten den „chrámová opona se roztrhla vpůli odshora až dolů, země se zatřásla, skály pukaly“, stojí v Evangeliu svatého Matouše. Vědci, kteří zkoumají zemětřesení v okolí Mrtvého moře, věří, že znají přesný datum právě tohoto zemětřesení."

více v odkazu

https://promu­ze.blesk.cz/cla­nek/pro-muze-novinky/175054/zn­ame-presne-datum-jezisovy-smrti-tvrdi-vedci.html

Další odpovědi
marci1

Je-li se možno spolehnout na údaj, že když Ježíši bylo na začátku jeho veřejného působení třicet let a že toto působení trvalo tři roky, připadá jako nejpravděpodobnější datum Ježíšovy smrti 7. duben roku 30. 🙂
Více: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Je%C5%BE%C3%AD%C5%A1_­Kristus

EKSOT123

Dal jsem hledat v angličtině podrobnější článek co odkazuje Annas, např.: https://www.nbcnew­s.com/id/wbna­47555983
Z článku ale není zřejmé, s jak velkou pravděpodobností určili zemětřesení na rok 33. Jen, že je to nejpravděpodob­nější. Jak píší, již dříve bylo známo, že to bylo mezi roky 26 a 36, za Piláta Pontského. Kromě zemětřesení se tam píše také o zatmění slunce, prý zřejmě od prachového oblaku. Kdyby šlo o klasické zatmění, to by šlo také vědecky přesně zjistit. Ale židovské svátky, v době kterých byl Ježíš ukřižován, se konaly v době úplňku. To, vylučuje možnost normálního zatmění, protože při úplňku je Měsíc přesně na opačné straně než Slunce. Nicméně jedna vizionářka popisuje, jakým způsobem bylo zatmění přesto způsobené Měsícem. Hm, nechce se věřit, přestože o zásahu do pohybu planet je v bibli ještě další zmínka ve starém zákoně (jak Slunko toho dne nezapadlo dokud nebyla vyhrána bitva). Takže to zemětřesení je pro nás spolehlivější vodítko.

Roman71

Podle židovského kalendáře 14.nisan roku 33 našeho letopočtu.
Židovský lunární kalendář ale není synchronní s naším kalendářem a tak každý rok připadá 14.nisan na jiné datum v našem kalendáři, obvykle v rozsahu březen – duben.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.