tatanka

Jaký je další osud samurajského meče, který Věra Čáslavská dostala na OH v Tokiu?

Nejlepší odpověď
annas

V rozhovoru v článku „Nezkrácená verze rozhovoru s Čáslavskou“ v odkazu

http://sport.id­nes.cz/nezkra­cena-verze-rozhovoru-s-caslavskou-fpv-/sporty.aspx?c=A070503­_130207_sporty_ber

zmínila Věra Čáslavská, že meč darovala svému synovi.

Samurajský meč.
" Dostala jsem jej za bojovnost. V kulturním středisku olympijské vesnice mi ho obřadně daroval starý, šedovlasý, asketický pán, myslím že potomek samurajů. Byl vyslán „radou starších“, aby mě vyznamenal. Rodový klenot – taková pocta! Dát ho ženě, to se také nedělá.

Protože meč se dědí z otce na syna a protože jsem mámatáta, věnovala jsem ho nedávno synovi. "