shark_2

Jaký je copyright obrázků z internetu při komerční tvorbě etiket?

Ahoj,

zajímá mě otázka ohledně copyrightů obrázků. Pokud člověk dělá reklamní komerční tvorbu (dejme tomu např. vinnou etiketu), může použít na etiketu jakýkoliv obrázek hrozna stažený z googlu a poté ho následně i graficky upravovat? Popř. nějaké jiné ovoce pro zase jiné druhy výrobků. Resp. jak se to v reklamkách řeší? Předpokládám, že malovat celý obrázek hrozna se jim časově nevyplatí. Děkuji :)

Nejlepší odpověď
Quimby

Rozhodně ně. Google je pouze vyhledávač, vždy se musíš řídit licencí u daného obrázku na stránce kde se nachází. Pokud tam není nic napsané, tak zkus kontaktovat autora.