xiperio

Jaký je člověk, který vědomě lže, a přísahá na smrt svých dětí, že mluví pravdu? Dá se mu věřit?

Se zdravím dětí, natož se smrtí, by se nemělo vůbec zahrávat. Dle mého názoru, je to to nejcennější co člověka za celou dobu jeho života může potkat. (pokud má děti). Co si myslíte o člověku, který si je vědom své lži, a jenom aby obhájil svou prestiž, použije jako argument pravdy: „přísahu na smrt vlastních dětí“.
Jakou má povahu? Dá se takovému člověku věřit?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
annas

Ne

Chybí vám jiná odpověď.

Při hledání jsem narazila na jeden článek, s přísahou sportovkyně. Trzení proti tvrzení. Komu věřit?

https://www.id­nes.cz/sport/a­tletika/prisa­hala-krive-nebo-byla-naivni.A060820_190­109_atletika_rou

Myslím si, že čestný člověk nebude přísahat na smrt blízkých. Považuji to za nefér.

Přísaha je dokladem čestnosti, takže jedinec, který lživě přísahá, ztrácí svou čest a důvěru.

Další odpovědi
marci1

Ne

Jednoznačná odpověď: samozřejmě nedá. ☹

Rokio

Ne

Člověk by měl maximálně přísahat na něco, co je jeho kromě lidských životů. Takovému člověku se věřit nedá.

mosoj

Ne

Pokud víš, že vědomě lže, tak mu přece nebudeš věřit. Otázkou zůstává jestli to opravdu víš.

jsemjá

Ne

xiperio

Byla to otázka pro všechny, aby na ni odpověděli. Samozřejmě, že já mu nevěřím.