dust8

Jaký je chuťový rozdíl mezi obyčejným kravským mlékem a trvanlivým mlékem z obchodů?

Nejlepší odpověď
Drap

Značný. Nedokáži popsat, ale rozdíl poznáš na první olíznutí.

Další odpovědi
annas

Každý člověk má jinou chuť. Někdo rozdíly mezi oběma mléky neřeší, protože „přímo kravské“ neochutnal.

Řekla bych, že můžete rovněž srovnat druhy piva nebo vína, kvalita je rozdílná tak jako u mléka.

V marktetech si můžete vybrat mléko polo-, plnotučné, ale i neplnotučné. To se nejčastěií prodává v akci., vidím, kolik balení spotřebitelé nakupují. Využijí slevu, proto nakoupí do zásoby Už jen nápis trvanlivé svědčí o tom, že do čerstvosti má daleko. K tomu i dlouhá trvanlivost.

Jde to mimo mě, mléko vůbec nekupuji, ani nepoužívám na vaření, i když jde o čerstvé mléko přímo od krávy.

Přitom rodiče doma chovali krávy, ale nesnášela jsem vůni ani chuť mléka ani másla z něj vyrobeného. .

Máma z mléka vařila bílou kávu z melty, jedině tu jsem pila. Dnes už si ji občas bez mléka.

Ametyst

Velký. Asi jako mezi chlebem a polystyrenem. Inu hi-tech mléko.

Kepler

Trvanlivé mléko je krátkodobě ohřáto na teplotu přes 60 st., přičemž částečně dochází k chemickým změnám. Někdo nedá dopustit na čerstvé neupravené mléko, mně víc chutná to UHT.

Dochy

Nezkoušel jsem v poslední době… Naposledy jsem ani výrazný rozdíl nezaznamenal (ale z historických důvodů se tomu trvanlivému vyhýbám). Kdysi mně to trvanlivé zklamalo svou chutí (takové divně nasládlé) a pořád si to pamatuju, trvanlivé zkrátka použiju jen nouzově.

Kepler: To co je prodáváno jako čerstvé je také ošetřeno UHT, viz https://www.ol­ma.cz/cs/produk­ty/mleko-cerstve-15
životnost je cca týden. Trvanlivé je ošetřeno ještě razantněji.

da ny

Mléko vůbec nepiji.
Používám spíše na pečení, ne vaření. Pokud možno ne trvanlivé.
Někdy bezlaktozové.
Pro alergiky na mléčnou bílkovinu používám při pečení jiná mléka.
Pokud kravské mléko, vždy pasterované.
Mléko kravské, nepasterované mi nikdy nechutnalo, ani převařené.
Jako dítě při návštěvách prarodičů a příbuzných jsem kravské „obyčejné“
pít musela :/.