Kepler

Jaký je chladicí výkon mobilní klimatizace uváděný v BTU/h?

Třeba 7000 BTU/h. Kolik je to v kW, ať mám představu?

Nejlepší odpověď
Kelt

Je to 2,0514972706 kW.
Podle odkazu https://www.ra­pidtables.com/con­vert/power/BTU_to_k­W.html

Další odpovědi
Mp2

Mélo by to být 2041W

Kepler

Mp2: co to je za jednotku a kde jsi na ni přišel? Mimochodem o toho konkrétního typu klimy uvádějí přikon 800 W, takže mi to nějak nesedí. Leda, že by to bylo perpetum mobile.

Mc Merkurion

… nechci do toho nějak rejpat, ale myslim si, že 2,0kW a 2000W (plus minus ty drobný) je stejně, nejni náhodou „k“ předpona pro kilo (tisíc) ???

Kepler

Kelt: stejně by mě ale zajímalo, jak je tato jednotka definována a jaký je překlad zkratky.. Asi je to stejný zavádějící nesmysl jako „hudební výkon“ zesilovače ve srovnáním se skutečným výkonem RMS.

cochee

BTU = British Thermal Unit, wikipediuj. Zjednodušeně: množství tepla, potřebné k ohřátí 1 (britské) libry vody o 1°F.

Kepler

Díky. To mě nenapadlo. Už aby byl ten brexit.