Petr44

Jaký je celkový čas na didaktický test při maturitě z matematiky?

Ahoj, vím, že stanovený limit je v základu 120 minut (více času se přiznává žákům s nějakým hendikepem). Ovšem učitelka nám řekla, že již několik let je navíc 15 minut na pročtení celého testu, byť ho klidně mohu využít i k samotnému vypracovávání. Proč tuto informaci nemohu nikde najít, ani na ofiko stránkách Cermatu? Ovšem učitelce nemám důvod nevěřit, nejsem si však jist, zda tedy čas není 105+15min. Přeci jen 120 minut a 135 minut už je rozdíl, který člověku zřejmě nezajistí rozdíl mezi známkami 5 a 4 (kdo nedá 17 nutných bodů za 2 hodiny, je nedá zřejmě nikdy), ale mezi čtyřkou a trojkou, případně 3/2 a 2/1 už může.

Nejlepší odpověď
annas

Také jsem hledala, opravdu všude je uvedené, že doba pro test z MAT je 120 minut. O prodloužení 10 minut se píše v jiných případech

Píše se

"Maturitní zkouška z matematiky ve společné části se koná pouze formou didaktického testu. Samotná zkouška trvá 120 minut.

Žáci s přiznaným uzpůsobením podmínek mají čas prodloužen podle zařazení na základě doporučení školského poradenského zařízení

https://maturi­ta.cermat.cz/me­nu/prezkum-vysledku-zkousek/100-obsah/maturita/ma­tematika

--
Našla jsem, že letos se vypracování testů prodlužuje.

Prodloužili jsme čas pro složení zkoušky, a to o 15 minut v případě matematiky a o 10 minut v případě českého jazyka,“ uvedl ministr školství Robert Plaga."

https://www.sci­o.cz/prijimaci-zkousky-na-ss/informace-o-prijimacich-zkouskach/