V čem se liší Amazon.com a Alibaba.com? A jaký je Amazon v Dobrovízi z hlediska pracovníka?

Zajímalo by mě, v čem se liší Amazon.com a Alibaba.com a dále jaký máte osobní názor na práci v logistickém centru americké firmy Amazon u Prahy v Dobrovízi, kde plat je 125 Kč/hod.

Odpovědi
autacek

Alibaba je pouze internetový portál, navíc zaměřený na velkoobchod. S obchodníky si domlouváš podmínky sám a oni ti zboží i posílají.

Amazon je internetový shop kde Ty obchoduješ s ním.

A prácoi v Amazonu vezmi tehdy, pokud tě naplňuje a nebo když neumíš nic jiného.

dubraro

Doplním: Maloobchodní divize Alibaba je Aliexpress.com.
Pracovní podmínky v Amazonu kdekoliv na světě jsou nelidské, málokdo vydrží víc než pár dní. Reportáž zde: http://www.li­dovky.cz/sklad­nik.aspx