Jaký je aktuální počet obyvatel části Wimbledon v Londýně ve Velké Británii?

Děkuji.

Nejlepší odpověď
annas

https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Wimbledon,_Lon­don
Počet obyvatel tvoří zhruba 57 000 dospělých, většina v sociální skupině ABC1
Počet obyvatel se zvýšil z přibližně 1 000 na počátku 19. století na zhruba 55 000 v roce 1911, což je údaj, který od té doby zůstal relativně stabilní.

Celý Wimbledon je tvořen několika částmi, takže je obtížné sestavit statistiku pro město jako celek.

Největší (10 %) etnické skupiny podle sčítání lidu v roce 2011:

Obec (severní oblasti a vesnice): 65 % bílí britští, 16 % jiní bílí
Wimbledonský park (severovýchod): 60% bílí britští, 18 % jiní bílí
Hillside (západ od centra): 56 % bílí britští, 20 jiní bílí
Dundonald (jih od centra): 61 % bílí britští, 18 % jiní bílí
Trinity (východně od centra): 56% bílý britský, 18% jiný bílý [20]