fidomila1231

Jaký jazyk si mám vybrat? Nizozemštinu, Lucemburšinu nebo Španělštinu?

Jaký jazyk si mám vybrat? Nizozemštinu, Lucemburšinu nebo Španělštinu? Vybraný jazyk se budu učit jako samouk. Nizozemština se mi líbí a je podobná němčině kterou již umím a je dokonce i o něco jednodušší. Lucembuština je takový zlatý střed, ale nejsou k ní (alespoň myslím) žádné učebnice. Navíc její uživatelé jsou bohatí. Já si většinou vybírám jazyk podle bohatství jeho mluvčích. Ale Nizozemsko a Lucembursko jsou obě hodně bohaté země, tak teď nevím. Na počtu mluvčí mi moc nezáleží. Španělština se mi líbí zvukově nejvíce, ale má těžkou gramatiku (má pády, hodně časy a dokonce myslím, že v přítomnosti nemá tvar pro sloveso být). Nejde mi angličtina. Angličtinu jsem si nahradila němčinou, ale chtěla bych k ní ještě jeden jazyk, abych mluvila dvouma cizíma řečma jako mojí kamarádi a nezáleží na tom, které to budou, hl. aby byly dvě a dokázala jsem se v nich dostat na úroveň minimálně B1. Inu, to je i můj životní cíl. Když se mi to povede do 35 let (to už budu stará) zvýším ho na šest cizích řečí. Je mi 17. Děkuji

Nejlepší odpověď
Kepler

Začal bych češtinou. Názvy jazyků se nepíší velkým počátečním písmenem. Lucemburština je jen jedním jazyků, kterým se tam mluví, vedle francouzštiny a němčiny. Španělština má zřejmě největší smysl.

Další odpovědi
Edison

Hlavně bych v první řadě doporučil češtinu. Nizozemština nemá význam. Bez problémů se tam dohovoříš německy. Lucemburština totéž, jen spíše se tam domluvíš francouzsky. Takže asi tak. Já osobně bych se spíše zaměřil na hindštinu. Ale v mém věku by to už bylo k ničemu.

autacek

Nauč se něco, co v životě využiješ. Španělsky mluví 1/3 světa. Tak že asi tak 😉

ivzez

Dokud se nenaučíš správně česky, budeš mít problémy i s cizími jazyky. (Pochybuji, že německy už umíš.)

Pro výběr jazyka by ses měla zaměřit na to, co chceš v budoucnu dělat.
Majetek občanů různých zemí by tvůj výběr ovlivňovat neměl.

Tví rodiče jsou staří?

Kelt

No ta tvoje gramatika v češtině není na nějaké vysoké úrovni. Hlavně výraz dvouma, říká se dvěma, a jiné. A v těch blábolech, které píšeš, máš dost naivní názory. Jazyk si vybíráme podle použitelnosti, podle toho, kde se hodláme pohybovat a nač jej budeme potřebovat. Pokud se chceš naučit nějaký jazyk jen proto, že ti, kteří jej používají jsou bohatí, tak mi to připomíná pohádku : Jak se Honza učil latinsky."
To se nauč výrazy ruské, japonské nebo čínské mafie a ti jsou taky bohatí.
Gramatika ve španělštině je velmi jednoduchá a v němčině jsou 4 pády a 3 rody,
Pokud jsi nezvládla angličtinu, kterou ovládá každý Holanďan, proč chceš dělat nizozemštinu, se kterou se domluvíš jen v Holandsku?

Klaproth

Nauč se česky!

Nika29

Určitě španělština! Jedná se o zvukově překrásný jazyk a navíc není vůbec složitý. Je považován za jeden z nejjednodušších jazyků na naučení. Já sama se ji 1 rok učila, ale musela jsem přestat kvůli nedostatku času, ale hodlám se k ní někdy zase vrátit. Španělštinu určitě využiješ! Já jsem pro španělštinu