somsa21

Jaký jazyk je v dnešní době nejpoužívanější?

Děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
bolak

čína má víc jak miliardu obyvatel, takže je rozhodnuto :)

Další odpovědi
quentos

bolaku, jenže kolik lidí na světě se učí čínštinu jako druhej jazyk? ;{)>
rozhodně v současné době vítězí ve frekvenci užívání angličtina, a to jak ve sféře čistě dorozumívací, tak ve sféře diplomatické, kde dosud zastávala vůdčí pozici výhradně francouzština.
Že ťamanů je nejvíc je sice hezký, ovšem angličtina drtí čínštinu v počtu lidí, kteří se ji učí coby cizí řeč.

tom004

Podle mne, je dnes nejpoužívanějším jazykem na světě „zlý jazyk“. Nevyhýbá se žádnému národu a bohužel v poslední době ani těmto stránkám. Dnes tady chybí už jen slovní ukamenování.

Tom20

Určitě angličtina

M.

Hádej.

Larissa

v poslední době se do hry dostala i němčina (opět)

venkovan

Asi jazyk potkanů. Mám pocit, že je to nejpočetnější obratlovec na Zemi.
Pokud myslíš jazyk jako řeč lidí, tak španělština nebo portugalština. Jeden z těch dvou jazyků. V Číně je mnoho lidí, ale také mnoho národů, takže nemají zcela jednotný jazyk.

cochee

Je to mandarínská čínština, ať primární jazyk nebo celkově. Zdroj je anglicky.

Zdroj: http://www.vis­tawide.com/lan­guages/top_30_l­anguages.htm

vas999

Tato otázka se nedá pořádně zodpovědět. Mimo jiné i proto, že nebylo napsáno, zda se mají počítat i „druhomluvčí“, či jaké jazykové schopnosti v daném jazyce mají. Já například umím mluvit (kromě češtiny, samozřejmě) anglicky a německy, ale pouze angličtinou bych se byl schopný dorozumět, a to pouze stěží.

Sůwa

No, oni dneska většinou Číňani taky umí anglicky, jinak by se těžko domluvili:-)