tojsemjá

Jaký jazyk je nejlepší studovat kromě AJ?

Pokud se člověk dokáže mimo angličtiny dohovořit ještě japonsky?

Nejlepší odpověď
anonym

Myslete na budoucnost,učte se čínsky.

Další odpovědi
anonym

tak určitě se hodí i němčina

quentos

nejlepší? v jakém smyslu „nejlepší“? Dobré je studovat každý jazyk. Jestli máte dojem, že studium angličtiny je procházka růžovým sadem, tak se pletete – sám jsem si tím prošel, je náročné už proto, že je o něj tak velký zájem a potřebují „síto“.
Nejlepší je studovat nějaký jazyk, který jen tak nikdo neumí. Třeba právě japonštinu. Čínštinu, řečtinu, baltistiku… jakýkoliv; v jazycích je budoucnost.

mojitek

cinstina se mi libi,ale vzestup cinske ekonomiky neni dlouhodoba perspektiva.Ona conevidet zacne stagnovat a pak propadat tak rychle jak sla nahoru.
Jinak k tomu neanglickemu jazyku- co takhle nemcina?Je to logicky jazyk a domluvite se ve spouste zemi.

Gwen

Češtinu.

salsa verde

já bych šla do španělštiny

pavla233

angličtina je nejlepší, pokud jsi z Ostravy podívej se na http://www.pyg­malion.cz/,

tojsemjá

Jde mi o volbu dalšího jazyka na SŠ.Aj je povinná,japonština dobrovolná (mimo školu).Další povinné jazyky na škole mohou být němčina,francou­zština,možná ruština.Student žádný z nich nepreferuje (Aj ho na rozdíl od japonštiny moc nebaví),tak váhá.Aby v tom neměl guláš.