hanna4

Jaký/který jazyk byste dítě raději naučili?

Kdyby byli manželé, kteří mají 2leté dítě a chtějí ho naučit mluvit.Ovšem, matka je Češka a otec Číňan. A ještě k tomu bydlí v Koreji. Jaký jazyk byste to dítě naučil/a? Oba rodiče chcou, aby se domluvil s babičkou a dědou v Číně i v Česku. Ovšem nechcou ho nějak zmást. A odstěhovat se, to není možné.

Nejlepší odpověď
Drap

Česky, čínsky, korejsky. Malé dítě to zvládne bez problémů. Bývalá spolužačka dcery si vzala černocha někde z Ghany. Mají dvě holky a žijí momentálně v Kanadě. Děti mluví česky, kdo to neví, tak by nepoznal, že nevyrůstaly tady. Domluví se údajně i spolehlivě v jazyce otce. Mimoto mluví a učí se ve francouzštině a k tomu se učí angličtinu. Všemi jazyky se domluví bez problémů. Nedělá mu problém přecházet z jednoho jazyka do druhého.

Další odpovědi
Arne1

Dítě to dvoj nebo vícejazyčně zvládne lépe než dospělý. Dost často se to dělá tak, že už od dětství je zvyklé, že s táto se mluví jedním jazykem a s mámou druhým.

Tw!st

Určitě bych učil 2 jazyky naráz. Dítě to zvládne a do budoucna mu to přinese velikou výhodu. Určitě bych jeden z nic volil Korejštinu, když tam budou bydlet…

marci1

Myslím si, že to pro dítě bude výhoda, když s maminkou bude mluvit česky a s tatínkem čínsky. Mám jedenáctiletého synovce, který má rodiče Češka-Angličan a domluví se perfektně v Česku i v Anglii. Žije tady a učitelce angličtiny ve škole pomáhá s výukou angličtiny. 🙂
Jako extrém uvádím, že mám přítelkyni, která má 3 vnuky v Austráli, snacha je Irka a nepřeje si, aby mluvili česky. Vůbec s nimi nemůže komunikovat. Jezdí za nimi, ale je nešťastná, že nemluví i česky. ☹

Jukatan

U tak malých dětí je nejlepší co nejvíce času trávit s těmi se kterýma si chcete rozumět. To znamená měsíc u jednoho dědy a druhý měsíc u druhého dědy. Tak malé děti jsou schopny se učit i tři jazyky současně, tím že je používají v jiném prostředí. Když přijedou k 1 dědovi, tak se rychle přispůsobí na češtinu, když přijedou k druhému dědovi, rychle se přeorientují na čínštinu. Je to možné i tak, že táta sním bude mluvit jen čínsky a máma jen česky. I vtomto případě si zvykne se vždy rychle přeorientovat. Hlavně rodiče musí být důslední.