sabik11

Jaký hmyz škodí v zemědělství?

Znám jen mandelinka bramborová,mšice.. nevíte někdo víc?

Odpovědi
suaeda

Havěti, která škodí na kulturních rostlinách je velmi mnoho. Nemusí jít jen o hmyz. Velké znalosti o tom budou mít zřejmě absolventi zemědělských škol. Ale jen na ukázku kolik různých druhů škůdců je lze např. vidět na stránkách
http://www.skud­ci.com/na-cem-skodi-podle-druhu-rostlin

janek66

Třeba takový Rýhonosec řepný.Na jeho počest se jmenoval i jeden díl policejních humoresek.Ten dokázal dokonale decimovat porosty řepy krmné i cukrové.Ale nakonec dokonale zničil naše lány cukrovky někdo úplně jiný a na něj účinný postřik bohužel ještě nikdo nevymyslel. 🙂

skarabeus

Mandelinka Bramborová.My když jsme jednou jeli v auté tak jich bylo na silnici tísíce!;-)

Medulka

Žádný hmyz nebo zvíře není škodlivé. 🙂