Krejcík

Jaký herní notebook do 15 000 vybrat?

Potřeboval bych na vysokou školu nějaký notebook, přece jen je to už potřeba. Jenže sehnat pro mě notebook nebude taková hračka… jelikož jsem dá se říci „pařmen“. 😁 Takže za takových 13–14 000 bych chtěl něco sehnat.. 15 je opravdu maximum. Moje požadavky: alespoň 4 GB RAM, grafickou kartu nejlépe nVidia, nové hry na střední až vysoké detaily, procesor Intel core i5, na značce nezáleží. Doufám že se dá něco sehnat.. Mezi moje favority patří zatím http://www.al­za.cz/acer-aspire-v3-571g-53214g1tmakk-cerny-d363482.htm jenže i u tohoto mi přijde výkon slabší než bych chtěl. Pokud by mi tu někdo mohl pomoci a poradit s výběrem, byl bych moc rád. Díky předem.
PS: jsem spíše odpůrcem Windowsu 8.. ale dnes už asi není možné sehnat sedmičky na notebooku. :/
Doplňuji:
huxa: Já vím, tenhle model jsem taky viděl.. jenže pokud se nepletu je tam zas o něco horší grafika. :/ Já bohužel na dražší noťas peníze nemám, takže mám asi smůlu co?

Nejlepší odpověď
huxa

4GB RAM je žalostně málo, jestli od počítače chceš nějaký výkon, chce to aspoň 8GB, můžeš si ji ale v budoucnu i dokoupit…
nvidiu bych nedoporučoval, vyrábí výborné graf. karty a i ostaní věci, ale do noťasu rozhodně ne. Hodně topí a neni ji snadné zvládnout, hlavně v levných modelech, kde se na všem šetří.
Spíše bych šel do trošku jiného modelu, který sis vybral- http://www.al­za.cz/acer-aspire-e1-571g-53218g1tmnks-cerny-d366967.htm
Doplňuji:
Jak říkám, můžeš si k němu přikoupit ještě RAMku navíc, 2×4GB kit stojí tušímže 1000Kč. Být tebou, nepjel bych tolik na grafice, jak píšu, nemůžeš čekat, že ti to rozjede herní pecky, jako crysis 3 na extrémní detaily s 30FPS ani u jednoho notebooku. Osobně bych upřednostnil výkon nad grafikou, což ovšem nedělá řada výrobců her…

Další odpovědi
cochee

Nenazývejte prosím notebook za 15 000 Kč herním. Herní notebooky začínají na dvouapůlnásobku této ceny.

anonym

za 15.000 žádný

briketka10

máš málo peněz a moc požadavků asi tak ti to řeknu :O)
Doplňuji:
http://pctunin­g.tyden.cz/har­dware/noteboo­ky-pda/24950-goldmax-racer-2-0-extremne-vykonny-notebook-na-hry