Kelt

Jaký geometrický tvar představuje profil člověka?

Pokud se podíváme na stojícího člověka a záda a nohy jsou v jedné přímce, dá se tvar zadečku popsat jako půlkruh, nebo míň či víc než půlkruh, nebo část elipsy? Mám na mysli zdravého člověka bez celulitidy a obezity. Nebo je to jiná křivka? Děkuji.

Odpovědi
Kazatel

To je zcela individuální, záleží dost na úhlu pohledu. U někoho je to třeba jasný kosočtverec.

Kepler

To záleží na pohlaví, stáří a rase člověka. Mladá macatá černoška má místo zadečku barokní polokouli, starší bílá rachitida tam nemá vůbec nic. A mezi tím je spousta tvarů i patvarů.