Alesh

Jaký fotorámeček?

Máte někdo zkušenost s fotorámečky viz např. http://digitalni-fotoramecky.he­ureka.cz/ ?
Jsem přemýšlel, že bych nějaký dal jako dárek rodičům … furt si stěžují, že nemají žádné papírové fotky a tohle si myslím, že by bylo dobré řešení. Vždycky bych jim vnoučátka „nabouchal“ do rámečku a prezentační problém na babských dýcháncích by byl vyřešen. 🙂 Který byste příp. doporučili? Díky.
Doplňuji:
Tak koukám, že to není až taková sranda to vybrat, jak jsem si původně myslel. Uvažuji o tak 8'' s rozlišením 800×600 (poměr 4:3). Konkrétně o tomhle: http://digitalni-fotoramecky.he­ureka.cz/agfap­hoto-af5088ps-hr/
Jinak koukám, že moc lidí asi fotorámečky nevede, vzhledem k počtu reakcí, tak si říkám, jestli to není blbina ho pořizovat. ☹ Co myslíte? 😉

Nejlepší odpověď
mosoj

Osobně se také po něčem takovém poohlížím, ale dosud mě neuspokojila kvalita zobrazování a rozlišení. Navíc já sháním tzv. digitální album to je vlastně dig. rámeček s interní baterií.
Nejlépe na tom je Ipod ale to je cenově někde jinde. Proto ten můj zájem o Archoz.
Každopádně se ale poohlédněte ve vyšší cenové kategorii a dbejte na to aby měl dálkový ovladač. Stále mně není jasné proč jsou kvalitní digitální fotorámečky tak drahé. Ceny se blíží netbookům !!
Ono to rozlišení je velmi důležité protože se na fotorámeček díváte zblízka !! Každopádně si ho nechte předvést a zaměřte se na to rozlišení a ostrost. Uvidíte že málekterý rámeček vás co do zobrazení rozlišení uspokojí, ale káždý máme jiné představy.

Další odpovědi
korbic92

od lidí co to maj doma slýchám jen negativa…je to věc k ničemu..když už,tak aby to mělo aspoň baterii aby si člověk mohl prohlídnout fotky v pohodlí na gauči bez kabelu,ale né se koukat na poličce na ne zrovna levnou věc…to už rači tablet,ale to je zas jiná cena no:)

mosoj

Rozlišení 800 × 600 je druhé nejvyšší rozlišení které se u fotorámečků vyskytuje.¨
Uhlopříčka 8 palců je na toto rozlišení již skoro moc, menší by byla z hlediska zobrazení lepší. Jak ale říkám, nechte si předvést a posuzujte v reálu, každý máme jinou představu a náročnost.