leporela22

Jaký formát použít pro psaní návodů s příkazy?

Dobrý den, možní otázka působí dost zmateně a není z ní úplně jasné co chci. Jde mi o to že píšu jednoduchý návod k jednomu programu, používám klasický word a potřebuji do textu občas přidat výstřižek z příkazové řádky, ukázka kusu kódu nebo tak něco a do teď jsem to dělal tak, že jsem vložil snímek obrazovky, ale ne vždy se mi povedla stejná velikost a nevypadá to tak hezky, proto jsem se chtěl zeptat jakou funkci nebo vzor by jste mi doporučili, třeba nějakou citaci, nebo rámeček, nevím přesně a nemůžu nic vhodného najít.
Děkuji

Odpovědi
Dochy

Pro tohle vše (programový kód) se zpravidla používá nějaké neproporciální písmo. Jinak je to na Tobě. Nejznámější je asi font Courier New.

Edison

Nehledej. Jak výřez tak pak vbelikost vloženého objektu nastavuj ručně a to z řádku, ne myší. Budeš mít jedno jak druhé.

anonym

běžně se útržky kódu či příkazy terminálu píší neproporcionálním písmem a podbarvují se například lehce šedou barvou. Inspirovat se můžeš třeba na askubuntu.com kde se kód či příkazy terminálu citují neustále https://askubun­tu.com/a/81992­8/69037

Pokud chceš být důkladnější můžeš zvýrazňovat i syntax. Například příkaz tučně, hodnoty atributů jinou barvou, barevně odlišit řetězce a čísla … to vše může zápis zpřehlednit. Viz https://askubun­tu.com/a/70426­0/69037