huxa

Jaký film vás v poslední době oslnil a proč?

Nejlepší odpověď
anonym

Tak naposledy určitě Zelená míle. Kniha je nádherná a stejně tak i film. Líbil se mi příběh a vůbec nevadilo, že si možná hraje s našimi city. Nádhera.

Další odpovědi
RyuzakiKate

Úplnou náhodou jsem narazila na „Deník nymfomanky“. Hodnocení na čsfd mě neodradilo (vždy se na něj dívám předtím, než na něco kouknu), tak jsem to zhlédla. No, myslím si, že buď ho někdo odsoudí hned a vypne to, anebo tomu porozumí. Já jsem ten druhý případ, nevím proč, ale něco to v sobě má, kolikrát jsem se musela pousmát nebo uchechtnout, dokonce jsem začala i brečet… Bylo to pro mě určitě přínosné :)

Kopta

Já jsem si přes léto udělal premiéru nejlepších filmů na světě a řeknu vám toto:
Vykoupení z věznice Shawshank – nejlepší film, který jsem kdy viděl
Forrest Gump – příběh tohoto hl. hrdiny je celkem hezký a zajímavý
Přelet nad kukaččím hnízdem – celkem dobré drama
Zelená míle – nic moc, ale také se řadí mezi ty nejlepší
Schindlerův seznam – krásný srdcervoucí příběh z války
Kmotr 1–3 – celkem krásná mafiánská balada
Sedm – hodně dobrej thriller
Darebáčci – hezká komedie s Woody Allenem v hlavní roli

slečna fajn

Minulý víkend jsem večer nevěděla coby a tak jsem nevím jakou náhodou stáhla film Hysteria ( v českém překladu Vrtěti ženou) a docela jsem se nasmála.Dále se mi moc líbil film Nedotknutelný a mezi nejzvláštnější věc kterou jsem kdy viděla patří film Bad Boy Bubby.

barnajka

Já teda nejsem zrovna příkladný filmofil, moc toho zkouknutýho nemám. Ale tuhle jsem si už před časem stáhla ‚Děvčátko, které bydlí na konci ulice‘, s malou Jodie Foster v hlavní roli. Teprve před pár dny jsem se konečně dokopala a film si pustila… A teda musím říct, že se mi to líbilo moc. Jako..asi to není kdovíjaký kinematografický klenot, ale já měla během sledování filmu po celou dobu takový přijemný mrazení v zádech a až do poslední minuty mě to zkrátka bavilo. Ke konci už sice bylo hlavní tajemství odhaleno, takže jsem si coby divák mohla oddechnout…jenomže neoddechla – furt mi to v hlavě šrotovalo, furt jsem byla napnutá jak malý kšandy.. Ten film má jakoby otevřený konec – zajímá tě, jak to bude pokračovat dál, co s tou holčinou dál bude, co Mario… Jenomže žádný pokračování není, to je to :) A to mě úplně děsně irituje, já prostě MUSÍM vědět, jak to nakonec všechno dopadne :))
http://www.csfd­.cz/film/17152-devcatko-ktere-bydli-na-konci-ulice/

No a pak mě zaujal ještě americko-český krátkometrážní film ‚Most‘ s Vladimírem Javorským a Lindou Rybovou v hlavních rolích. Narazila jsem na to jednou náhodou na YouTube a byla jsem mile překvapena, fakt. Uznávám, že celý ten námět i zpracování je možná až zbytečně velký patos hrající divákovi na city, nicméně i tak si myslím, že je to opravdu povedený kousek. Celou dobu jsem si myslela, že vím, jak se ten mostař zachová…a přestože jsem to fakt trefila, byla jsem z jeho rozhodnutí svým způsobem překvapená. Zajímavý, ne? :)
Tohleto je zkrátka film k zamyšlení..a já teda musím říct, že jsem si z něj pro sebe odnesla hodně. Celkově jsem ho viděla asi 3× a pořád na mě působí stejně silně a stejně opravdově.
http://www.csfd­.cz/film/117954-most/

Doplňuji:
http://youtube­.com/index?des­ktop_uri=%2F&gl=CZ­#/watch?v=LKR7ou­blZcY