Boy 13

Jaký externí disk vybrat?

Dobrý den, mám otázku.Na internetu jsem našel dva typy disků, které se liší jen značkou.Jde o to, že si tam chci dát všechny mé fotky a fakt bych o ty data nerad přišel.Liší se pouze cenou o 100 kč a výrobcem.Děkuji za radu a zde přikládám odkazy.
https://www.czc­.cz/maxtor-m3-portable-1tb-cerna/197076/pr­odukt?gclid=E­AIaIQobChMIt_vIm5e­u1gIVjp3tCh2Yk­wBbEAQYAiABEg­LCL_D_BwE

https://www.czc­.cz/verbatim-store-n-go-usb-3-0-1tb-cerna/110669/pr­odukt?gclid=E­AIaIQobChMIr-TM-Jeu1gIV0sqyCh2­fTAW1EAQYBCABE­gIF7PD_BwE

Odpovědi
Hlada

Jestli fotky budou sloužit k přenosným prezentacím, tak bych zvolil levnější Maxtor.
Jestli budou sloužit jako záloha, zvolil bych bytelnější a spolehlivější 3,5" s externím napájením. Klidně i znásobit zálohu několika staršími za hubičku do rámečku.

dr.luha

O data nepřijdeš pouze v případě vytvoření zálohy, tj. uložení na dvou místech. Osobně bych volil Verbatim. Je to přebal od výrobce Toshiba (=pajšl je Toshiba).

Jiří Bohumil

Pokud Ti jde o zálohu, je nutno mít uloženo na dvou místech (viz drluha). Pokud je tedy máš třeba v PC, nebo na NB na HD, pak tedy ještě ten ext. HD. Já teď kupoval Maxtor 2 TB, za cca 2400,– a je OK. Ten druhý TB už pak máš jenom za 800,–. Ta rezerva za to stojí.