zjentek

Jaký existujou průměry požárních hadic?

..jsou na to nějaký normy?

Ad gecco- tak dík a nevíš ještě, co ta čísla znamenaj? Třeba světlej průměr nebo co? Tak dík..

Nejlepší odpověď
honza19hk

D25, C52,B75,A110 ,pak existují ještě hadice k požárním velkokapacitním čerpadlům sigma a somati o průměrech od 200 do 600mm.
Zásahové hadice v ČR mají certifikaci dle ČSN 808711.
u zásahů se běžně používá jako dopravní vedení od cisterny B75 k rozdělovači a od rozdělovače obvykle c52 nebo i b75 zakončené proudnící či přenosným monitorem.hadice A110 je savice pro čerpání vody z hydrantu nebo pomocí sacího vedení z nějaké louže.Hadice lze spojovat do různých délek pomocí normovaných spojek.Vzdálenost dopravního vedení omezuje pouze výkon čerpadla.

Další odpovědi
gecco

http://hastex­.cz/kategorie/ha­dice-savice

Norma na to je – ale, upřímně, nechce se mi ji hledat…
😉

Klaproth

Nejběžnější je C a B.

lexx

nejčastěji 2" (50 mm) a 75 mm