England1522

Jaký druh podnikání je vhodný pro nezletilé a zároveň mu to přinese nějaký výdělek?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Nezletilý nemůže legálně podnikat.

Další odpovědi
led

Jediná legálna zárobková činnosť nezletilých je v oblasti umenia – film a divadlo, kde ich právne zastupujú ich zákonní zástupci, tj.rodičia. Táto práca – umelecká činnosť ale nesmie mať vplyv na ich zdravotný stav a školu (povinné školské vzdelanie)

ReHu

Podnikání pro nezletilé ???????

ivzez

Jakákoliv (s výjimkou oblasti erotiky) činnost ,
v níž je nezletilý dobrý, a o niž je poptávka.

  • —–—–

Podnikat mohou i nezletilí, mohou si vybrat ze dvou forem:
(1)
se souhlasem zákonného zástupce (zpravidla některého z rodičů)

(2)
po dovršení 16 let se může nezletilý obrátit na soud – prokáže-li, že se o sebe dokáže postarat, a budou-li s tím souhlasit rodiče, přizná mu soud plnoprávnost
i před dovršením 18 let.
[Přiznání plnoprávnosti není totéž co zletilost. Svéprávný nezletilý
nemůže podnikat v oblasti erotiky, nemůže požívat alkohol, …]

—––
Další možností (nikoliv jedinou!!) je umělecká činnost, již zmiňuje Led.