Natalka2010

Jaký druh papouška pro začínajícího chovatele ???

Dobrý den !!! Chtěla bych začít chovat papoušky . Nikdy jsem papouška neměla . Je možné začít s většími druhy ??? Jaký druh by jste mi doporučili ?? Jakým druhem jste začínali vy ???

DĚKUJI ZA ODPOVĚDI

Nejlepší odpověď
gecco

Ahoj…
😉
Co znamená „Chtěla bych začít chovat papoušky“?
Chceš jednoho-dva pro pobavení (radost) a nebo se chceš chovem zabývat včetně odchovu mláďat?
Druhé, co si musíš ´spočítat´, je jakou velikost klece (voliéry) jim jsi schopna nabídnout (a uvědom si, že papoušci dělají okolo klece nepořádek).
___
„Je možné začít s většími druhy“ – ale spíše to není doporučováno – jednak z hlediska potřebného prostoru (a i hluku), jednak z hlediska ceny (velcí papouši jsou na CITESu) a také proto, že obecně – čím větší papouch, tím více času potřebuješ pro jeho výchovu (nestačí jednou denně juknout skrz mříže a udělat ´ťuťuťu-ňuňuňu´).
Navíc není vhodné chovat jednoho jedince (strádá), ale pár (nebo u některých druhů i více kusů).
___
Osobně – pokud papouška opravdu chceš a bydlíš v běžném bytě, doporučuju papouška vlnkovatého (andulka) – jeho chov je poměrně snadný, papoušci to nejsou ´protivní´, relativně snadno se socializují i do rodiny.
Pokud bydlíš v domě a můžeš papouškům ´přenechat´ voliéru velikosti ´pokoje´, pak třeba korelu.
😉
Každopádně – pokud se rozhodneš papoušky ´spíše chovat´, navštiv v okolí už ´zavedeného´ chovatele a jednak se podívej na jím poskytované podmínky pro chov a jednak i na to, jakou péči daný druh potřebuje.

Další odpovědi
marci1

Na začátek andulku, korelu nebo zebřičky. 🙂