FlAsh_7

Nevíte, jaký druh fotografie má dnes uplatnění?

Dobrý den, nevíte, kde by se mohl uplatnit umělecký fotograf, fotící street foto, přírodu apod.? Jaký druh fotografie má dnes uplatnění?

Jaký druh fotografie se uplatní

Odpovědi
Drap

Uplatnění má pouze takový druh fotografie o který mají zákazníci zájem.

Fyzik

Kámo ptáš se pořád na to samé. Podívej mít plán „budu fotit takový žánr“ je prostě chabej, plochej plán.

Hele jestli tě zajímaj letadla, choď na letiště dělat planespotting. Jestli bydlíš na Starém Brně a chodíš do Oltecu (hospoda), můžeš zkusit dělat rozhovory s místníma s fotodokumentem, můžeš se jich ptát na historii ulic a pak fotit ty ulice v dnešním stavu. Můžeš si říct, že chceš dělat 360° fotky těch ulic. Můžeš si říct, že budeš zvonit na cizí lidi, dostaneš se k nim na střechu a budeš tak sbírat zajímavý výhledy. Když jsi blázen do zámků ve stylu rokoka, tak budeš fotit zámky, akce na zámku, výstavy dobového nábytku, truhlářské dílny které vyrábí repliky dobového nábytku… Když tě baví chlastat na zábavách, budeš fotit best fotky z akcí. Když máš rád zvířata, můžeš fotit chovatelským stanicím fotky na web.

Chci říct, že když to bude mít nějakej hlubší, zajímavej, neotřelej nápad, kterej je ti vlastní a s kterým jsi schopen se ztotožnit, tak se to může uplatnit. To platí pro street foto, přírodu, všechny žánry úplně stejně.

ElonMusk

Dnes má uplatnění jen komerční fotografie, respektive firmy si najímají marketingové agentury, a tyto agentury mají své fotografy, kteří jim vyfotí nové BMW, nové stroje, produkty…
Jinak se dá ještě dělat takový ten fotograf ve městě, který ti udělá fotku na občanku, ale jeho příjem je mnohem nižší.
Fotografie přírody do fotobanky, no nevím, tím si člověk asi moc nevydělá? Zkušenost nemám.

Hlada

Nejširší uplatnění má produktová fotografie. Prodej po internetu se neustále rozšiřuje, přitom prezentace zboží u nás silně zaostává za zahraničními e-shopy. Tam vidím mezeru na trhu. Další je reportážní fotografie, tam ale těžko najdeš uplatnění, protože fotografování je dneska součástí novinařiny. Živit se uměním je tradičně nejisté.

Kryšpín

Dámy poprsí z PVC, kroužek v nose, drábky jako orel, pomalovaná jak kraslice, potrhané džíny a dostatek tetování.

Edison

Umělecký fotograf a uplatnění? Bphapustý nesmysl. Buď děláš umění, nebo komerci. Nebo srajdy. Nikdy ne cokoli najednou. Takže je třeba si ujasnit, kde se chceš uplatnit. Obecně má uplatnění všechno, co za něco stojí.