pukula

Jaký dort udělat mamce k narozkám???

Ahoj lidi, nevím jaký z druhů mamce udělat. Bude jí brzo 38 a já se rozhodla, že jí druhým rokem upeču dort. Mám ale obrovské dylema mám na výběr ze 4 možností a byla bych ráda, kdyby jste mi s tím pomohly… Na výběr je:

1. Dort klasický podle rodinného receptu, který es peče už asi 15 let po sobě a vždy se jen vymění krém a ozdoby na vrchu.
(BYL BY HRANATÝ A 2 VRSTY KRÉMU)

2.Podle receptu z časopisu. Výborný a oříškový ten ona ráda, ale je obtížný a já bych ho musela dělat sama. Vypadá výborně, ale v životě jsem ho nedělala.
(BYL BY KULATÝ A JEN 1 VRSTA KRÉMU)

3.Normální klasický rodinný dort s jednou vrstvou krému, kulatý, ne oříškový

4. Dort z časopisu ale v hranaté podobě (pokud by to šlo), také s jednou vrstvou krému ale oříškový

PS:Všem děkuji za odpovědi a kdyby někdo našel i pěkný desing vhodný k věku mé mamky (38) byly bych mu velice velice velice vděčná

PSS: Kupovaný dort bych v žádném případě nebrala

Děkuji za všechny odpovědi

Nejlepší odpověď
anonym

Tak já bych neriskoval něco z veřejných receptů, vesměs jde o pochlubení jak je to dobré. Srnčí dort, laskonka z cukety, okurek. Pokud znáš buchty, dort který se dělal doma, máš zkušenosti s moukou, hrubá + polohrubá, určitý druh margarínu, sádla, másla, víš jak to chutná, přípravu a postup, zvolil bych recept po babičce, který ovšem bývá bez přesného postupu ale zase odzkoušené množství poměrů bílků, mouky a cukru. Volím 1 dort klasický rodinného receptu pro jeho udržení. Neodvažuji se doporučit nějaké stránky, to by byl experiment.

Další odpovědi
anonym

Myslím si, že Tvoje maminka bude ráda, ať jí upečeš jakýkoliv dort. Každopádně lépe určitě dopadne to, s čím máš praxi. Vůbec bych se ale nebála upéct třeba ovocný dort. V Ostrově nad Ohří je cukrárna, kam jsme se spolubydlící jezdily jejich výtvory obdivovat. Chuťově byly výborné a vzhledově to byla skutečná pohádka (ale tam byly krásné i čokoládové, oříškové nebo mandlové dorty).
Kdysi jsem synovi upekla mandlový dort. Pochvaloval si, že byl výborný. Jinak jsem měla pokaždé úspěch s brněnským točeným dortem. No a moje děti měly nejraději dort s jogurtovým krémem a ovocem, nebo s vanilkovým krémem a ovocem zalitým želatinou.

elektrikář

Moje maminka dělávala na hlubokém plechu základní korpus podle receptu na olejovou bábovku. Po upečení se vyndal z plechu potřel rybízovou zavařeninou a žloudkovým krémem a složil se na sebe potřel krémem a nakrájel na několik dílů. Krém byl klasika 2 lžíce hladké mouky se uvařilo na kaši 2 žloudky s trochou mléka se povařily ve vodní lázni . Přidalo k moučné kaši a do toho se po částech zašlehala kostka másla a práškový cukr podle chuti
Doplňuji:
Zapomněl jsem mouka se vařila ve čtvrt litru mléka

Meri

Doporučuji ti ho nedělat slaný, ale sladký. :D

briketka10

vytvořila bych taky dort podle rodinného receptu :)