Kric.ouwner

Jaký dobrý benzínoví/naftoví generátor ???

Sháním nějáký dobrý elektromotor na chatu aby utáhl nářadí které má výkon 1 Kw , šikly by se rady postřehy a vaše zkušenosti ,a také jaký je rozdíl mezi benz. a naft. generátorem ??…

Odpovědi
venkovan

na 1kW stačí generátor okolo 2 kW. A ty jsou převážně benzinové. A potom už záleží o značce generátoru. Pokud je jen na nářadí – stačí něco levnějšího, pokud i na elektroniku, tak by měl být vybaven zařízením které „proud vyhladí“

honza19hk

1F nebo 3F ??? 3F bývají dieslové 1F bývají benzínové.Jinak doporučuji značku Honda.Jeden mám (16kW) a nemůžu si na něj stěžovat..Krom toho jsou dobré i ty vojenské centrály na vozejku ale ty majé 4kW a více.Naftové víc smrdí než benzíňáky.Ale zase tolik nežerou-záleží na výkonu a na typu motoru(spalovacího)
Rozhodně ale nedoporučuji kupovat něco z Obi,baumaxu atd…Jdi do speciálky,generátor je věc za kterou když si připlatíš tak nic nezkazíš.